Trądzik – Różne Mity Pływające

Trądzik jest częstym, ale raczej irytującym problemem. Jest nieładny i sprawia, że ​​osoba wygląda nieatrakcyjnie. Istnieją różne mitów pływających wokół wokół trądziku i jego przyczyn. Czy kiedykolwiek powiedziałeś, że jedzenie dużej ilości czekolady może powodować trądzik? Są zdecydowanie różne produkty spożywcze, które powodują trądzik, ale ważne jest, aby wiedzieć, czym jest mit, a co nie. Pomoże to lepiej rozwiązać problem trądziku.

Poniżej znajduje się lista kilku mitów kręconych wokół trądziku:

Mit 1: Aktywność seksualna powoduje trądzik

W miarę dojrzewania, w organizmie występują różne zmiany hormonalne. Twoja dojrzałość i różne zmiany w ciele, które podkreślają tę dojrzałość, są wynikiem tych zmian hormonalnych. Takie zmiany hormonalne mogą powodować trądzik. Ale trądzik nie jest zdecydowanie wynikiem aktywności seksualnej.

Mit 2: Kosmetyki pogarszają trądzik

Jeszcze inny wspólny mit, który musi zostać zlekceważony. Prawdą jest, że są kremy i oleje, które mogą pogarszać trądzik. Ale są jeszcze inne produkty kosmetyczne, których stosowanie nie powoduje zaostrzenia trądziku. Takie kosmetyki obejmują między innymi fundamenty, środki nawilżające i środki czystości. Sztuczką jest wybranie odpowiedniego kosmetyku i upewnienie się, że jego użycie nie wpłynie negatywnie na istniejące trądzik.

Mit 3: Trądzik jest wynikiem brudnej skóry

Fakt, że cierpisz na trądzik, nie oznacza, że ​​Twoja skóra jest brudna. Co wygląda na brudu na skórze to melanina, kolorowy pigment, który zapewnia naturalne zabarwienie skóry. Niektórzy ludzie, którzy wierzą w ten mit ściśle czyszcząc skórę, aby pozbyć się trądziku. Pamiętaj, że takie nadmierne oczyszczenie i szorowanie skóry rzeczywiście pogarsza trądzik.

Mit 4: nie ma lekarstwa na trądzik. Może i poczekaj, aż odejdzie

Pozbyć się tej błędnej wiary. Istnieją różne opcje leczenia dostępne dla trądziku. Jeśli zostawisz to tak, jak jest i poczekaj, aż odejdzie, to odejdzie, ale tylko po temu, jak zostawić brzydkie blizny. Porozmawiaj z ekspertem ds. Pielęgnacji skóry o rodzaju leczenia, z którego możesz skorzystać.

Mit 5: Trądzik dotyka tylko nastolatków

Plip ten mit w pąku. Trądzik może mieć wpływ na Ciebie w każdym wieku. Nawet niemowlęta dostają trądzik. Wiele dorosłych kobiet cierpi na trądzik ze względu na wahania poziomu hormonów podczas cyklu menstruacyjnego. Trądzik dorosłych jest również spowodowany przez stosowanie różnych leków, w tym pigułki antykoncepcyjne.

Mit 6: Pozbądź się trądzikowej krosty, ściskając ją

Czy to najlepszy sposób na pozbycie się brodawki? Nie, nie jest. Kiedy ślinie lub ściskają brodawki, prawdopodobnie uszkodzisz komórki pod skórą. Prowadzi to do zapalenia krostka i można również pozostawić trwałą bliznę.

Mit 7: Światło słoneczne poprawia trądzik

Światło słoneczne nie pomaga leczeniu trądziku. Usuwa istniejące pryszcze, ale narażenie na działanie promieni słonecznych w żaden sposób nie zapobiegnie powstawaniu nowych pryszczy. Czasami słońce może pogorszyć objawy trądziku.

Mit 8 – Trądzik jest wynikiem stresu

Stres w wyniku codziennego życia nie powoduje trądziku. Jeśli pacjent przyjmuje leki pomagające w leczeniu stresu, wówczas jednym działaniem niepożądanym takich leków może być trądzik. Jeśli uważasz, że trądzik jest wynikiem niektórych leków, dobrym pomysłem jest poinformowanie lekarza o tym. Lekarz może poprosić o przerwanie leczenia lub zaproponowanie leczenia trądziku.

Mit 9: spożycie niektórych potraw powoduje trądzik.

Może to być część mitu, fakt częściowy. Jednakże w różnych badaniach klinicznych nie udało się ustalić wyraźnego związku między jedzeniem i trądzikiem. Nie ulega wątpliwości, że spożycie konkretnych produktów zwiększa trądzik. Jedyny sposób, aby mieć pewność, czy niektóre jedzenie powoduje trądzik jest procesem prób i błędów.

Wniosek

To tylko niektóre z mitów obracających się wokół trądziku. Jeśli poprosisz o to, natkniesz się na wiele innych. Nie ma większego szkodliwego czynnika wpływającego na leczenie określonego stanu zdrowia, niż mitu. Trzymaj się z dala od nich i trzymaj się faktów.